Broušení Bruslí.CZ

Naše firma provádí plně automatické broušení bruslí na programovatelném profesionálním stroji firmy DupliSkate. Brousíme brusle dětské, hokejové, brankářské, krasobrusle,

Oba naši zaměstnanci prošli náročným odborným školením přímo ve výrobním závodě firmy DupliSkate. v kanadském Montrealu. Bohužel to časem můj kolega vzdal a tak jsem na to zůstal sám…


Zabýváme se jen a jen broušením bruslí – bruslí všeho druhu – hokejových, gólmanských, dětských, ale i krasobruslařských. děláme jen to co umíme… nejsme ani sport ani prodejna – prostě jen umíme brousit brusle !

Celý projekt broušení bruslí se zrodil už hodně a hodně dávno, v dobách, kdy nabrousit dobře busle byl nepřekonatelný problém. Dnes je situace naštěstí o moc lepší…

Přestože dnes již existují firmy, které se “profesionálně” zabývají broušením bruslí, vždy jsem jako hokejista měl ( až na vyjímky) zásadní výhrady k práci brusičů…..

Proto jsem se to rozhodl změnit a věřím, že Vás o tom na sto procent přesvědčím. Svoje brusle jsem si buď brousil sám na speciálním přípravku, který jsem si vyrobil, aby brusle byla správně nabroušená. Nakonec jsem se rozhodl zakoupit stroj, který “podle mne” nejvíce odpovídá procesu správného broušení.

Jak jsem již na úvodní straně psal, já i můj kolega jsme si udělali výlet do Kanady, abychom se přiučili opravdovému řemeslu, jak správně a dokonale nabrousit brusle. Naučili jsme se nejen jak brousit hokejové brusle, ale i jak vytvářet profilování bruslí nebo jak leštit žlábek brusle pro perfektní skluz brusle po ledu. Proto Vás u nás rádi uvidíme, aby jste se sami přesvědčili .

Základní Pravidla broušení:

Broušení je kompromis mezi hloubkou žlábku a rychlostí…. čím hlubší žlábek tím pomalejší brusle…. a tím se i hokejista víc nadře.. naopak příliš mělký žlábek způsobuje podklouznutí…. například při přešlapování, akceleraci nebo naopak brždění.

” brusle nemůže být příliš ostrá, ale může mít příliš hluboký ” žlábek ”

Velice uvítám, když mi napíšete Vaše zkušenosti s broušením u nás !!! Brousíme podle tabulek NHL, ale broušení je hodně individuální a v neposlední řadě záleží i na teplotě ledu. Naše ledy jsou bohužel každý jiný. Napište mi prosím e-mail s číslem Vaší zákaznické karty a kde většinou bruslíte a jak se Vaše brusle chová po nabroušení. Na základě Vašich postřehů vypracuji tabulky, které budou více odpovídat našim místním podminkám i v zavislosti na stadionu. Já osobně bruslím v Letňanech, kde led je většinou tvdší.. naopak led na Štvanici je měkký a broušení je odlišné……

Děkuji Vám předem za Vaše e-maily a zprávy.
Zde naleznete reference na mou práci:

***
Dobrý den pane Čislák,
zdravím z Plzně. Jak jsem slíbil, podávám zprávu o bruslích. Teprve včera jsem se dostal na led a od prvního sklouznutí to bylo jasné – konečně se brusle chovají tak, jak jsem si představoval. Je to perfektní, pokud to jen trochu půjde, budu zase brousit u Vás.
Díky a mějte se.
V. Pouska
***

Dobrý den,
Chtěl bych Vám moc poděkovat za nabroušení bruslí. Je to naprosto perfektní, takhle dobře se mi ještě nehrálo. Budu všude chválit a doporučovat.
S pozdravem
Luboš Rajmon

***

Dobrý den,
ještě jednou děkuju. Je to skvělý. Šel jsem s tím hned na 1 hodinu na bruslení. Samozřejmě první okamžik byl úplně zvláštní, ale po pár “bazénech” jsem získal zpátky svou jistotu a večer jsem si už dobře zahrál celý zápas.
Mám z toho dobrý pocit, myslím, že jsem obratnější, ale nevím, jestli si to jen nesugeruju, nechci se na to příliž soustředit, zkoumat co je jinak, aby mě to naopak neznervózňovalo… Možná je to jen tím, že jsou nově nabroušený… Mám dojem, že se mi snáz tzv. opouští oblouk při jízdě vzad a otáčí se do jízdy vpřed.
Každopádně jsem spokojený.
S pozdravem Zákora
***